Model dünyada en büyük orman yangınlarının meydana geldiği tüm çok kısa bir süre zarfında uygulamaya geçilebilecek bir karar destek sistemidir. Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kanada , Rusya, Avustralya, İspanya, Fransa, İtalya, Yunanistan, Malezya, Endonezya, Güney Afrika, Brezilya, Şili, Arjantin, Bolivya yangınlardan en çok zarar gören ülkelerdir.

    2022 yılı itibariyle profesyonel çalışmalarına başlayan  firmamıza talep gelmesi halinde Birleşmiş Milletler Afet Riskini Azaltma Ofisi koordinasyonu ve  öncülüğünde ilgili ülkelerde yangın tehlikesi altında olan riskli alanlarında yaşayan insanları ve çevreyi koruma  amaçlı yeni projeler ve politikalar geliştirilebilecektir.  

      Genel Merkezi  İsviçre’de bulunan Birleşmiş Milletler Afet Riskini Azaltma Başkanlığına bağlı   küresel yangın izleme merkezi (1), Almanya’ da bulunan Küresel Yangınları İzleme Merkezinde  bulunan Yangın Ekolojisi Araştırma Grubu(2)  ve Moğolistan’da bulunan Bölgesel Orta Asya Yangın Yönetim Merkezi(3) ile her türlü işbirliğine ve ortak projelere hazırdır.


1-    Disaster Risk Reductionand Head  of UNDRR  Palaisdes United Nations,
CH1211 Geneva 10, Switzerland ( Birleşmiş Milletler Afet Riskini Azaltma Başkanlığı )


2-    The Global Fire Monitoring Center (GFMC) Fire Ecology Research Group located in Freiburg, Germany, ( Küresel Yangınları İzleme Merkezi)


3-    Regional Central Asia Fire Management Resource Center (RCAFMRC) islocated in Ulaanbaatar, Mongolia Orta Asya Yangın Yönetim Merkezi )