Tatil Siteleri – Özel Villalar ve Turizm Tesislerinin etkin korunması

   Model mevcut durumda karşılaşılabilecek riskleri

  tatil ve turizm tesislerin kendi öz kaynakları ile dışarıdan gelebilecek yangın tehditlerine karşı nasıl savunabileceklerini,

yangın savunması için su kalkanlarını hangi bölgelere tesis edilmesi ve hangi tekniklerin uygulanması gerektiğini çok kısa bir sürede ortaya koyabilecektir.

   Ayrıca model kırsal alan yangınları konusunda yangından korunma yönetmeliklerinde tanımlanamayan  olası riskler doğrultusunda yeni mücadele tedbirlerin alınmasına yardımcı olabilecektir.


     Bu tesislere uzak mesafelerde olan ve sayıca çok az bulunabilen yangın Helikopterleri sadece (Havuz, Deniz,Gölet) gibi mevcut Su kaynaklarından su temini yapabilmekte ve 

       sadece yangın sezonunda ilk sortilerini yapıp 2 Ton su atarak destek sağlayabilmektedirler.

    Ancak yangın sezonunun bitimini müteakip  helikopterlerinin olmadığı yılın diğer aylarında extrem hava koşullarında ise bu tesisleri savunma imkanı bulunmamaktadır. 

   Riskleri önceden gösterebilen modelimiz sayesinde ;  bu tesisler ve içerisinde yaşayan insanlara kendi öz kaynaklarını (havuzlar ve diğer su kalkanları ) kullanmak suretiyle- adeta tesis yakınında hava aracı varmış gibi-  can ve mal güvenliği sağlanabilecektir!


   Modelin sağladığı teknik destek sayesinde bu tesislerde

   12 Ay boyunca (7gün /24 saat) hava aracı (Helikopter) konuşlanmış gibi mücadele  üstünlüğü sağlanabilecektir!