Askeri Bölgeler ve Stratejik Tesisler

    Gelecekte Askeri ve Stratejik Tesisler  içinde veya civarında çıkabilecek yangınlara  karşı etkin savunma yapılabilmesi için modele ihtiyaç duyulmaktadır.

     Petrokimya tesisleri, Askeri radar ve hava savunma üsleri, stratejik havaalanları gibi önemli tesislere içten veya dıştan gelebilecek kırsal alan yangın tehditlerine karşı aktif savunma önerileri ile mevcut koruma planlarının takviye edilmesi ,

    Özel koruma bölgeleri oluşturulmasında ve analizlere göre kara- deniz ve havadan müdahale edebilecek yeni itfaiye timlerinin oluşturulması ve alternatif konuşlanma bölgelerinin tespitinde faydalı olabilecektir.

    Model Stratejik Tesislere benzer özellik taşıyan diğer tarihi, turistik ve ekonomik yönden kıymetli alanlar içinde risk analizinin sonucunu elde edilecek haritalar ile  mevcut yönetim ve gelecekteki  yöneticilere kritik bilgileri çok kısa zamanda tecrübe kazandırma  fırsatı sunabilecektir. 

     
   

      Uzaktan algılama teknikleri ile sınırlar dahilinde ve etrafında yeşil alanlarla çevrili özel yerleşim birimleri için

   Yeni yangın güvenlik analizleri üretmek suretiyle sabit (fiziki) ve değişebilen (meteorolojik) risklere göre tehdit altındaki bu tesislere erken uyarı sistemlerinin geliştirilmesi mümkün olabilecektir.